9 סגולות נפלאות לביטול "עין הרע"

 

ישנם הרבה סגולות לביטול עין הרע, חלקן ידועות יותר וחלקן ידועות פחות, וכאן ליקטנו עברכם מספר סגולות שאינן כל כך ידועות.

 

  1. בספר "אגרא דכלא" (לבעל ה"בני יששכר" זי"ע, פרשת בלק) מובא כי אם האב והאם של הילד נמצאים ביחד עם הילד אין עין הרע יכולה לשלוט בילד.
  2. בגמרא בירושלמי (מסכת שבת פרק ו הלכה ט) מובא כי אם עוברים דירה מבטל זה את העין הרע השורה על האדם.
  3. ב"ספר הזכירה" כתב, שמי שיש לו בת נאה סגולה שיקרא לבתו "כושית" (לא כשם העיקרי אלא מפעם לפעם יקרא לה כך) כדי שלא תעלה עליה עין הרע, וכפי שמוצאים אצל אשת משה שהייתה נאה וקוראת לה התורה "כושית".
  4. בספר "כף אחת" (סימן יב) מביא סגולה נפלאה לביטול עין הרע וזה תוארה: יקח שני קערות נקיות מכל לכלוך, באחת ימלא כולה מים זכים ובאחת ימלא כולה שמן זית זך ויאמר עליהם נוסך זה:

יְהֹוָה צְבָאוֹת עִמָּנוּ מִשְׂגָּב לָנוּ אֱלֹהֵי יַעֲקֹב סֶלָה: (ג"פ) יְהֹוָה צְבָאוֹת אַשְׁרֵי אָדָם בֹּטֵחַ בָּךְ: (ג"פ)

יְהֹוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ: (ג"פ)

  1. בספר "אות ברית קדש" מביא סגולה לביטול עין הרע, שיאמר בכל בוקר על יד המזוזה את הפסוק (בראשית מט, כב): "בֵּן פֹּרָת יוֹסֵף בֵּן פֹּרָת עֲלֵי עָיִן בָּנוֹת צָעֲדָה עֲלֵי שׁוּר", ואחר כך יאמר את הפסוק הפוך: נ"ב תר"פ פסו"י נ"ב תר"פ יל"ע ני"ע תונ"ב הדע"צ יל"ע רו"ש.
  2. בספר "שרשי השמות" כתב סגולה נפלאה, והיא שיכתוב על גבי קמיע את המילים האלו: בפ"י בפ"ע עב"צ ע"ש והם ר"ת של הפסוק (בראשית מט, כב) "בֵּן פֹּרָת יוֹסֵף בֵּן פֹּרָת עֲלֵי עָיִן בָּנוֹת צָעֲדָה עֲלֵי שׁוּר" ויישא אותם עליו כל היום ובכך לא תעלה עליו כל עין הרע ועם עלתה עליו כבר תרד מאתו במהרה.
  3. בספר "זכירה ועניני סגולה" הביא סגולה נגד עין הרע. והוא שייקח מקל עץ או מיער הראשון שפוגע בו או מגשר עץ הראשון שעובר לידו ויחזיקנו בידו שזה מבטל את העין הרע.
  4. עוד כתב בספר הנ"ל, שייקח מעט כסף חי וכן אבנים לבנים הנמצאות בקורקבן תרנגול שחור, מתרנגול זכר לזכר ומתרנגול נקבה לנקבה, וכן יקח מעט מלח, וישים כל זה באגוז לוז, ואחר כך יסתום את הנקב בשעווה ויכרוך את זה בעור ויתלה בצווארו.
  5. בספר לבושי בדים מביא סגולה נפלאה, והוא שילבש את כל בגדיו מבגדים העשויים פשתן, ואז אין עין הרע תשלוט בו.

השאר פרטים ונחזור אליך