כיצד מסירים עין הרע? ליקטנו לכם שיטות רבות ומגוונות להסרת עין הרע!

 

שיטות רבות ומגוונות יש להסרת עין הרע, ליקטנו לכם כאן כמה מהם. מעניין ומרתק!

 

מסורת יהודי ג'רבה

אצל יהודי ג'רבה אם אחד מהם היה חולה, היו תולים את החולי שהוא מגיע בשל עין הרע ששם מישהו עליו, לכך היו לוקחים ממי שחלה את אחד מבגדיו והיו מביאים אותו אל הרב או לנשים הזקנות שהיו יותר מומחיות מהרב לדעת איזה חולי יש לאותו אדם, ואז היו עושים לחש שקיבלו בחלום.

ואם אותו הלחש לא היה מועיל, אז היו עושים לו לחש של שבעה אנשים ונשים, והיו אומרים בערבית "אנחחי"ו מתא"ע שבע"ה ידי"ן" (שפירושו: הסרת עין הרע משבעה ידים).

ועם שבעה לחשים לא הועילו היו מביאים כלי עם מים וממלאים אותו בשתיקה מהבאר ולוקחים בידם סמרטוט בתוך המים, והולכים בשתיקה להסתובב על הבתים והחצרות.

ואז היו נותנים את המים לחולה, שישתה אותם והיו אומרים לו: "כולהו"ם אקב"ל מ"א יאכלו"ך" (שפירושו: אכול אותם לפני שיאכלו אותך)

 

מסורת יהודי לוב

אצל יהודי לוב היתה מסורת אחרת להסרת עין הרע. הסרת העין הרע אצלם הייתה נקראת: "נחייאת א פאס". את הסרת העין הרע היו עושים על ידי זקני הקהל יראי שמים שהיו אומרים לחש מיוחד המובא בספרי החיד"א או נוסח אחר הדומה לזה.

בנוסף לזה הם גם היו קושרים קשרים ומודדים את המרווח שבין הקשרים, קושרים ומודדים קושרים ומודדים, ולפי המרווחים הם היו יודעים אם העין הרע הסתלקה או לא.

 

מסורת יהודי צפון אפריקה

אצל יהודי צפון אפריקה היו כמה סגולות נפוצות להסרת עין הרע.

ביטול עין הרע על ידי ביצה.

היו לוקחים ביצה לא מבושלת ומניחים אותה על הברך כשהיו אוחזים אותה אותה על ידי האגודל והאצבע, ואז היו לוחצים על הביצה על ידי האגודל והאצבע. אם הביצה היתה נשברת היו יודעים כי העין הרע גרמה למחלה, והיא תעבור מיד על ידיי שבירת הביצה, ואם הביצה לא היתה נשברת סימן כי המחלה היא מחלה ככל המחלות והיא תעבור ככל המחלות.

  1. ביטול עין הרע על ידי מלח.

באזור דבדו היתה מסורת אחרת לגבי הוצאת עין הרע, והוא שאדם היה מחמם את המחבת ומניח בתוכה גרגירי מלח, ובעת החימום היה מסתכל על המלח ואומר פסוקים להסרת עין הרע כדוגמת: "בן פורת יוסף בן פורת עלי עין".

כיום נשתכחו רוב סגולות אלו, אך יש אפשרות להסיר עין הרע על ידי עופרת.

לפרטים אודות הסרת עין הרע על ידי עופרת היכנס כאן.

 

השאר פרטים ונחזור אליך